Profile plastikowe PCV – zalety

Podczas wyboru okien do domu lub innego budynku kierujemy się ich parametrami użytkowymi, wyglądem oraz ceną. Duże znaczenie ma też trwałość materiałów, z jakich są wykonane ich elementy oraz termoizolacyjność. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest profil okienny plastikowy. Poniżej przedstawiamy zalety tego rozwiązania.

Co to jest i jaką rolę pełni profil okienny?

Wybierając okna, musisz kierować się kilkoma priorytetami, by zapewnić sobie w domu najlepszą dla siebie temperaturę. Komfort cieplny w dużym stopniu zależy m.in. od klasy szyb, ale także od profili okiennych. Te z kolei mogą być wykonane z różnych materiałów – z drewna, plastiku (PCV) czy aluminium.

Profil okienny to główny element całego okna – jest to konstrukcja trzymająca szybę. Składa się m.in. z ramy, listw przyszybowych i ościeżnicy. Dobrej jakości profil gwarantuje, że całość będzie miała jak najlepsze właściwości termoizolacyjne.

Szeroki wybór profili okiennych

Wybór profili okiennych jest bardzo szeroki. Dostępne są profile do różnych rodzajów budynków. Deceuninck to znany producent profili plastikowych PCV, drewnianych oraz aluminiowych. Firma dostarcza wiele praktycznych rozwiązań – przyjrzyjmy się wybranym z nich. Wszystkie są wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji i mogą być poddane recyklingowi po zakończeniu ich użytkowania.

Profil okienny Elegant. Jak wskazuje nazwa, jest to system wyjątkowo eleganckich profili. Dzięki smukłemu wyglądowi w połączeniu z sześciennym, kątowym systemem listew przyszybowych stanowi nową jakość i jest jednym z najbardziej designerskich rozwiązań na rynku. Wśród jego zalet można wymienić też świetną wartość izolacji termicznej Uf 0,93 w / m2k i niską głębokość (76 mm). Podczas ich produkcji wykorzystywany jest materiał z recyklingu EcoPowerCore. Daje możliwość szklenia do 70 mm, co oznacza, że można zastosować bardzo szerokie pakiety szkleń o świetnych parametrach izolacji termicznej i akustycznej.

Profil okienny Eforte. Kolejny system oparty na nowoczesnej technologii i wyróżniający się nowoczesnym wzornictwem to Eforte. Jest to energooszczędne rozwiązanie stworzone głównie do budynków ze specjalnymi potrzebami energooszczędnymi. Klasyczny wygląd, dobrze dobrane proporcje i smukła linia wpasują się w każdą stylistykę – system Eforte pozwala na różne możliwości aranżacyjne.

6-komorowe profile zapewniają najwyższy komfort użytkowania budynku. Dzięki zastosowaniu Eforte można też wypracować oszczędności na ogrzewaniu, nawet około 80%, co ma duże znaczenie zarówno dla portfela użytkowników, jak i na ochronę środowiska naturalnego.

Redakcja kampinoska.waw.pl