Czy rower cruiser jest wygodny?

Nowoczesny rower cruiser jest bardzo wygodny, dlatego też coraz więcej miłośników jednośladów decyduje się na jego zakup. Jest to dobry wybór przede wszystkim dla tych, którzy zwracają szczególną uwagę na nietypowy design i chcą czerpać radość z jazdy.

Czym tak naprawdę są rowery cruiser?

Rowery cruiser to jednoślady przeznaczone do typowo miejskiej jazdy. Oryginalny rower cruiser damski oraz męski zaprojektowany jest do jazdy w terenie zurbanizowanym. Mowa tutaj oczywiście o dość gładkich i utwardzonych drogach. Znakami charakterystycznymi tego typu rowerów jest nietypowa rama, która przypomina tę w motocyklach. Na szczególną uwagę zasługują również ozdobne rury. Rama dla kobiet jest nieco niższa, dzięki czemu wsiadanie i zsiadanie jest łatwiejsze. Jeżeli chodzi o samą kierownicę, to wygięta jest ona w tył. W dużej mierze to właśnie dzięki temu prostemu rozwiązaniu można liczyć na dużą wygodę podczas jazdy. Dzięki wygiętej kierownicy bez problemu można utrzymać wyprostowaną pozycję ciała.


 
Wysoki komfort podczas jazdy

Rowery cruiser damskie bardzo często posiadają szerokie siodełko. Na wygodę wpływają także amortyzowane sprężyny pod siodełkiem. Mowa tutaj oczywiście o tzw. kanapie, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających rowerzystów. Wybierając rowery cruiser męskie, warto zadbać o to, aby posiadały one opony balonowe. Są one szerokie i dość grube, dzięki czemu komfort podczas dłuższych wycieczek jest wyższy. Nie można zapominać także o gładkim bieżniku, który do złudzenia przypomina popularne semi-slicki. Bieżnik zaprojektowany został w taki sposób, aby wyeliminować nawet niewielkie wstrząsy. Rower cruiser męski co prawda nie jest zbyt zwrotny, ale przy spokojnej jeździe po mieście nie ma sobie równych.


 
O czym należy pamiętać?

Rower cruiser ma bardzo nietypową geometrię, dlatego też nie jest on dobrym wyborem dla osób, które preferują duże prędkości i dość agresywną jazdę. Rower cruiser umożliwia zrelaksowanie się po ciężkim dniu w pracy i spokojne przemierzenie ulic. Jest to dobry wybór dla osób, które rowerem wybierają się do sklepu. W tym przypadku warto wyposażyć się w dodatkowe torby rowerowe albo pojemne kosze rowerowe. Godne polecenia są przede wszystkim wiklinowe kosze rowerowe, które spełniają nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Jeżeli chodzi o sakwy i torby rowerowe, to koniecznie muszą być one wykonane z nieprzemakalnych materiałów. Wysokiej jakości rower typu cruiser można kupić już od 3500 zł.

Redakcja kampinoska.waw.pl