Żagiel przeciwsłoneczny – idealne rozwiązanie na taras i ogród

Zarówno w mieszkaniu, jak i w domu jednorodzinnym jako osłona balkonu czy tarasu świetnie sprawdzi się żagiel przeciwsłoneczny. Zapewnia skuteczną ochronę przed nasłonecznieniem i gwarantuje domownikom prywatność. Dowiedz się więcej na temat tego rozwiązania. Podpowiadamy też, jaka tkanina na żagle będzie odpowiednia.


 Co to jest żagiel przeciwsłoneczny?


 Większość posiadaczy balkonów, tarasów czy ogrodów decyduje się na modny żagiel, wykonany na wymiar. Przede wszystkim skutecznie chroni przed słońcem, a poza tym wygląda bardzo nowocześnie i efektownie. Żagiel pasuje do nowoczesnych, ale i tradycyjnych balkonów. Rozciąga się go nad balkonem, mocując rogi tkaniny do haczyków w ścianie, a trzeci zaczepia się o balustradę. Zapewnia zacienienie, ale też stanowi modną ozdobę, nowoczesną formę zadaszenia. Zaletą żagli jest też ich bezproblemowy montaż oraz szeroka dostępność.


 Dostępne są żagle o kształtach kwadratowych, prostokątnych i trójkątnych. Standardowe modele mają proste krawędzie, ale żagle Premium mają specjalne łuki, które pozwalają na naprężenie tkaniny i świetnie się prezentują. Trójkąty są bardziej atrakcyjne wizualnie, ale dają mniej cienia, o czym trzeba pamiętać podczas wyboru.


 Jaka tkanina na żagle sprawdzi się najlepiej?


 By samodzielnie uszyć modne trójkątne żagle, potrzebujesz odpowiedniego materiału. Jako tkanina na zasłony ogrodowe, również żagle, sprawdzi się m.in. Oxford. Wiele osób korzysta z niej, by przygotować różne inne elementy na zewnątrz – sprawdza się jako materiał na pokrowce na krzesła czy zadaszenie huśtawki. Polecamy Oxford ze względu na jego świetne właściwości, funkcjonalność, uniwersalność, odporność na ew. uszkodzenia, przetarcia czy rozciąganie. Nie sprawia też problemów podczas czyszczenia.


 Tkanina Oxford ma wiele zalet i szerokie zastosowanie – jest to wodoodporny i wytrzymały materiał, doskonały na ogród. W dodatku występuje w wielu odcieniach, mimo że na żagle najczęściej wybierana jest biel oraz odcienie beżu. Poza tym Oxford jest wodoodporną tkaniną. Z jednej strony jest powleczona poliuretanem powłoką, dzięki czemu ma właściwości odpychania wody. To materiał szybkoschnący, który dużej mierze chroni przed promieniowaniem UV i nie traci kolorów pod ich wpływem.


 Materiał ten posłuży do przygotowania również wielu innych elementów aranżacji ogrodu, dlatego warto z niego korzystać, by zapewnić porządek stylistyczny. Będzie to doskonały wybór także jako tkanina na pokrowce na krzesła, siedziska, poduszki na huśtawkę i pokrowce na komplet mebli.

Redakcja kampinoska.waw.pl