Co warto zobaczyć w Warszawie? Plan na weekend w stolicy gotowy

Wiele par, rodzin z dziećmi oraz grupy przyjaciół preferują weekendowe oderwanie się od obowiązków i codzienności i wyruszenie na weekendowe wycieczki, które nie tylko niosą za sobą wiele ciekawych atrakcji i przeżyć, ale też sporą dawkę pozytywnych emocji, relaksu i odprężenia. Wiele osób zastanawia się, czy warto taki weekend zafundować sobie w stolicy? Co warto zobaczyć w Warszawie w ciągu tych 2-3 dni? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Warszawa dla każdego

Stolica Polski każdego dnia przyciąga nie tylko mnóstwo turystów z kraju, ale i z całego świata. Oprócz turystów przybywają tu biznesmeni, przedsiębiorcy oraz osoby, których wizyta w tym mieście związana jest z pracą lub szkoleniem. Bardzo wiele osób odwiedza także w stolicy swoją rodzinę i przyjaciół. Dlatego też, każdy, kto odwiedza to miasto powinien zobaczyć choć jego cząstkę, gdyż Warszawa odwiedzającym na całkiem sporo do zaoferowania. Co warto zobaczyć w Warszawie? I czy weekend starczy nam na zwiedzenie najważniejszych atrakcji? Może być bardzo intensywnie, jednak dla chcącego, nic trudnego!

To trzeba zobaczyć!

Bez względu na porę roku i cel wizyty w Warszawie, są miejsca, które po prostu trzeba ujrzeć na własne oczy, choć na chwilę. Do takich niewątpliwie należy Stare Miasto, które zachwyca urokliwymi kamienicami, pięknymi uliczkami, klimatycznymi restauracjami i kawiarniami. To właśnie tu odbywa się szereg imprez i kulturalnych wydarzeń. To tu także spotykają się mieszkańcy Stolicy ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi. Kolejny punkt to – Zamek Królewski. Dawny dom książąt mazowieckich to miejsce, które pozwala nam zmierzyć się z historią i dostrzec, jak żyli królowie Polscy (jak choćby Stanisław August Poniatowski). Będąc przy Zamku Królewskim nie sposób także odmówić sobie przyjemności spaceru po pięknych ogrodach – które zachwycają szczególnie wiosną i latem. Kolejno, warto wybrać się do Łazienek Królewskich. Każdy, kto mówi, że w Stolicy nie ma gdzie pójść na spacer – najprawdopodobniej nie widział słynnego parku. Łazienki Królewskie to miejsce magiczne, które warto zobaczyć o każdej porze roku. Kompleks zamkowo – parkowy zachwyca wielkością, dbałością o szczegóły oraz ciszą i spokojem. Dzieci będą szczególnie zachwycone, gdy ujrzą biegające wiewiórki, które czują się w Łazienkach Królewskich jak w domu. Będąc nawet dwa dni w Warszawie, na liście miejsc do zwiedzenia nie może zabraknąć muzeów. To one tworzą ważny element na mapie tego miasta. Muzeum Powstania Warszawskiego to jedno z tych miejsc, które każdy Polak powinien odwiedzić. To miejsce pozwala bowiem odbyć podróż do niezwykle trudnych czasów, które pozwalają nam bardziej poznać nasza historię oraz niezwykle waleczne i odważne osoby. Po tym Muzeum warto udać się choćby do Muzeum życia w PRL. Eksponaty takie jak pralka – frania czy też fiat 126p – niektórym przypomną bardzo ciekawe i kolorowe czasy.

Kuchnie z całego świata

Smakosze dobrego jedzenia, na pewno nie będą zawiedzeni po odwiedzeniu tutejszych restauracji. To w Warszawie bowiem znajdują się najlepsze knajpki z jedzeniem z całego świata. To tu też mają restauracje autorytety w branży takie jak choćby Pani Magda Gessler.

Redakcja kampinoska.waw.pl