Kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów – co wybrać?

Wybór kosmetyków do włosów jest ogromny, dzięki czemu można dopasować odpowiednie do każdego rodzaju włosów. Inne produkty sprawdzą się do włosów farbowanych, inne do suchych lub z tendencją do przetłuszczania się. Najpierw określ typ włosów i swoje potrzeby, a potem przygotuj odpowiedni zestaw kosmetyków do ich pielęgnacji oraz układania. Poniżej znajdziesz kilka porad.


 Kosmetyki do pielęgnacji


 Kosmetyki do pielęgnacji włosów stosujemy na co dzień. Są to m.in. szampony, odżywki oraz maski. By zapewniły nam odpowiednie działanie i pożądane efekty, muszą być dobrze dopasowane. Szampon dobierz do skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów – oba produkty stosuj na co dzień w podstawowej pielęgnacji. Z kolei po maskę do włosów sięgaj rzadziej, raz lub dwa razy w tygodniu. Skoncentrowanie składników aktywnych w tego typu produkcie jest wysokie i nie powinno się jej używać codziennie.


 Kosmetyki do stylizacji


 Jakie kosmetyki do stylizacji wybrać? Wszystko zależy od rodzaju włosów oraz pożądanego efektu. Popularnością cieszą się takie produkty jak m.in. żel do układania włosów, lakier do włosów, spray, wosk oraz guma do stylizacji włosów.


 Żel do włosów. To produkt o właściwościach nabłyszczających i usztywniających włosy, jest polecany głównie do krótkich fryzur. Poza tym żel pozwala na zaakcentowanie pojedynczych kosmyków fryzury. Do wyboru są żele modelujące w rożnych rodzajach i o różnej mocy utrwalania, w tubce lub w sprayu.


 Guma do włosów. Świetnie utrwala wcześniej ułożoną fryzurę. Cechuje się sztywniejszą konsystencją od żelu, więc nie pozostawia tłustego efektu na włosach. Gwarantuje bardzo dobry efekt strukturyzujący. Chętnie używają jej zarówno panie, jak i panowie. Ułatwi uzyskanie efektu nieładu na włosach krótkich, a także pomoże unieść kosmyki od nasady.


 Wosk do włosów. Ma szerokie zastosowanie – m.in. zwiększa objętość, nadaje połysk, poprawia strukturę włosów. Ma też właściwości stylizacyjne i pomaga w układaniu niesfornych kosmyków.


 Suchy lakier do włosów. Spray pozwala świetnie utrwalić fryzurę. W zależności od produktu, może zawierać substancje dodatkowe, m.in. witaminy czy filtry UV. Jest też wskazany dla pań z puszącymi się włosami czy podatnymi na skręcanie się. Są też specjalne lakiery do włosów nabłyszczające czy nawet z brokatem.


 Pasta do włosów. Sprawdzi się, jeśli brakuje Ci czasu, by ułożyć efektowną fryzurę. W tej sytuacji sprawdzi się m.in. żel lub pasta do włosów. Poza tym warto wybrać preparat wzbogacony o włókna o właściwościach utrwalających i modelujących.

Redakcja kampinoska.waw.pl