Jakie perfumy męskie będą odpowiednie dla mężczyzn w różnym wieku?

Perfumy są jak odzież. Można dobrać idealne, które pasują do naszej osoby i podkreślają nasz charakter. Można również nie trafić z wyborem zapachu i czuć się wtedy, jakby było się przebranym za kogoś, kim się nie jest. Jakie perfumy męskie będą pasowały na wieczór, a jakich warto używać na co dzień?

Niezbędne wskazówki

Zastanawiając się jak wybrać idealny męski zapach należy pamiętać, że trzeba go dopasować do charakteru mężczyzny, ale również do pory dnia, a także roku.

Na dzień oraz w lecie sprawdzą się perfumy lżejsze, które nie będą przytłaczające. Zimą oraz na wieczorne spotkania można pozwolić sobie na mocne męskie perfumy.

Warto również pamiętać, że perfumy należy dopasować do wieku mężczyzny. Młody chłopak będzie lepiej czuł się w zapachach delikatnych, świeżych i ożywczych. Do dojrzałego mężczyzny będą pasowały zapachy cięższe, bardziej konkretne.

Jak wybrać idealne perfumy?

Zastanawiając się jakie perfumy męskie będą najodpowiedniejsze dla konkretnego mężczyzny trzeba w pierwszej kolejności zapoznać się z zapachami, jakie są dostępne.

Cytrusowe zapachy są najbardziej popularne. Znajdziemy tu nutę bergamotki, pomarańczy, limonkę a nawet melona. Są to mieszanki, które są delikatne, ożywcze i subtelne. Bardzo lubiany, męski zapach często ma nutę orientalną, która jest wyjątkowo interesująca. Piżmo jest ciężkim i konkretnym zapachem. Drzewo sandałowe, bursztyn, wanilia czy agar mają ciepłe nuty zapachów, które idealne są na wieczorne wyjścia. Zapach męski oparty na tych elementach jest idealny na randkę.

Mieszkanka tytoni, bergamotki, żywicy, szałwi, paczuli czy mchu dębowego to tak zwane zapachy „szyprowe”, które przypadły do gustu mężczyznom dojrzałym, którzy potrzebują perfum mocnych i wyrazistych. Mocne męskie perfumy oparte na tych nutach zapachowych na pewno nie sprawdzą się w przypadku młodego mężczyzny.

Wyszukane i niezwykle eleganckie są również perfumy paprociowe, które mają nieco ziołowy aromat. Zbliżone są do zapachu leśnej ściółki, drzew oraz żywicy i tytoniu. Jest to również propozycja dla mężczyzn, którzy są już dojrzali. Dokładnie wiedzą czego potrzebują i lubią to podkreślać przy pomocy mocnych męskich perfum.

Eleganckie i ponadczasowe są zapachy, w których można wyczuć nutę drzewną. Cedr, drzewo sandałowe i żywica to niezwykle męskie perfumy.

Jak nie wybierać perfum?

Perfumy muszą pasować do konkretnego mężczyzny. Podkreślać jego charakter. To, że perfumy pasują koledze nie znaczy, że będą idealne dla innego mężczyzny. Perfumy należy dobierać bardzo indywidualnie. Nie można się śpieszyć i sugerować zapachami, które podobają się nam u innych osób.

Wybierając perfumy męskie należy spryskać się na nadgarstku ewentualnie karku i szyi. Są to miejsca najlepiej ukrwione. Dzięki temu perfumy osiągną najbardziej intensywny zapach.

Należy również pamiętać, że w pierwszej chwili nie wyczujemy wszystkich nut zapachowych. Nuta głowy uwalnia się jako pierwsza. Nuta serca pojawia się dopiero po kilku, a nawet kilkunastu minutach. Nuta baza uwalnia się jako ostatnia i czuć ją najdłużej.

Redakcja kampinoska.waw.pl