Długoterminowy wynajem aut – czym jest i jakie ma zalety?

Długoterminowy wynajem aut to usługa ciesząca się w Polsce coraz większą popularnością. Korzystają z niej nie tylko firmy, ale i osoby prywatne. Stanowi alternatywę zarówno dla zakupu pojazdu, jak i leasingu.

Na czym polega długoterminowy wynajem aut?

Długoterminowe wynajęcie samochodu działa na zasadach podobnych jak w przypadku leasingu. Najemca nie pozyskuje na własność pojazdu, ale płaci za jego użytkowanie zewnętrznej firmie, która go wynajmuje. Miesięczna opłata za długoterminowy wynajem samochodów obejmuje koszty wynajmu i kompleksową obsługę zapewnianą przez firmę świadczącą omawianą usługę. Odbywa się to na zasadach określonych w regulaminie danej wypożyczalni i w umowie z klientem.

Wynajem długoterminowy a leasing – różnice

Kluczową różnicą pomiędzy długoterminowym wynajmem samochodów a leasingiem jest to, że po zakończeniu umowy dotyczącej wynajęcia pojazdu najemca zwraca go do wypożyczalni. Z kolei biorąc samochód w leasing, klient ma możliwość kupna wynajmowanego auta na preferencyjnych warunkach po zakończeniu umowy. Ponadto umowa najmu w przeciwieństwie do umowy leasingowej nie uwzględnia opłaty wstępnej.

Zalety długoterminowego wynajmu samochodów

Wypożyczenie samochodu wiąże się z niższymi opłatami miesięcznymi w porównaniu z leasingiem, nie wpływa też na zmniejszenie zdolności kredytowej najemcy. Eksperci z firmy iPanek podkreślają, że wynajem długoterminowy wyróżnia się elastycznością – długoterminowa wypożyczalnia samochodów daje możliwość skonstruowania umowy wedle indywidualnych potrzeb klienta. Najemcy mają dostęp do szerokiej floty składającej się z różnych aut (vany, limuzyny, samochody kompaktowe, dostawczaki etc.) i do dodatkowych pakietów uatrakcyjniających ofertę.

Jak wynająć samochód?

W celu zawarcia długoterminowej umowy najmu należy zgłosić się do wybranej wypożyczalni – osobiście, telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej. Dobrym rozwiązaniem jest dokonanie rezerwacji w jednym z autoryzowanych punktów wypożyczalni, gdzie personel pomaga w wyborze najlepszej z dostępnych ofert.

Redakcja kampinoska.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *