Street workout – jaki sprzęt wybrać?

Siłownie zewnętrzne cieszą się ogromnym zainteresowaniem – aktywność fizyczna na świeżym powietrzu pozwala zadbać nie tylko o ciało, ale również psychikę. Są nieocenione, kiedy klasyczne siłownie pozostają zamknięte. To skuteczny sposób na poprawę samopoczucia oraz nastroju. Oczywiście podstawą bezpiecznych, a jednocześnie efektywnych treningów jest dobre jakościowo wyposażenie. W dzisiejszych czasach wybór sprzętów jest ogromny! Warto zapoznać się bliżej z ofertą polecanego producenta sprzętu sportowego Sport Transfer (https://www.sport-transfer.com.pl/silownia-zewnetrzna) oraz poniższymi wskazówkami dotyczącymi wyboru urządzeń do ćwiczeń street workout.

Sposób montażu urządzeń

Sprzęt do siłowni zewnętrznej można podzielić na kilka podstawowych kategorii. Nie istnieje wariant, który w każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze. Pierwszym krokiem jest określenie posiadanych potrzeb oraz oczekiwań. Wiadome jest, że duże znaczenie ma ilość przestrzeni, którą dysponujemy.

  1. Urządzenia montowane na słupie – to rozwiązanie polecane dla miejsc, gdzie nie ma możliwości montażu sprzętów o dużych gabarytach. Atutem jest możliwość precyzyjnego doboru konstrukcji, dzięki czemu mamy wrażenie, że są one projektowane na wymiar. Dodatkowo do jednego słupa mogą być montowane po 2 urządzenia, co znacząco zwiększa efektywność treningów i pozwala zaoszczędzić miejsce. Urządzenia montowane na słupie zapewniają wysoką stabilność oraz ergonomię. W tej kategorii znajdziemy m.in. wahadła, orbitreki, poręcze trójkątne. Na specjalną uwagę zasługują zestawy sprzętów (np. podwójny wyciąg górny), dzięki którym dwie osoby mogą w tym samym czasie wykonywać identyczne lub zupełnie różne ćwiczenia. To skuteczny sposób na zredukowanie kosztów oraz zaoszczędzenie miejsca.
  2. Urządzenia montowana na pylonie – powstały z myślą o dużych obiektach zewnętrznych, które cieszą się sporym oblężeniem. Przy jednym słupie może trenować od dwóch do czterech osób. Na każdym ze stanowisk można zamontować dowolnie wybrane urządzenie. Znajdziemy tutaj takie sprzęty, jak np. wahadło, rower, narciarz. Należy podkreślić, że bezpieczeństwo użytkowania takich konstrukcji znajduje się na najwyższym poziomie. Brak kontaktu pomiędzy użytkownikami poszczególnych stanowisk przekłada się na wygodę eksploatacji. Nie trzeba obawiać się, że osoba ćwicząca obok będzie nam przeszkadzać.

Rodzaj sprzętu do siłowni zewnętrznej

Street workout sprzęt jest na tyle różnorodny, że znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić wyzwania. Warto podkreślić, że dobrze zaprojektowana siłownia zewnętrzna zapewnia różnorodne wyposażenie – tylko wtedy możliwy jest trening całego ciała. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki sprzęt do street workout wybrać? Poniżej przedstawiono kilka podstawowych, popularnych urządzeń, które zapewnią najbardziej optymalny trening całego ciała.

  1. Orbitrek – jest chętnie wybierany przez osoby borykające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, doskonale sprawdza się do treningu kardio. Omawiane urządzenie będzie odpowiednie również na rozgrzewkę. Poprawia wydolność organizmu oraz wzmacnia dolne partie ciała.
  2. Biegacz – służy do wzmacniania mięśni nóg. Doskonale sprawdza się podczas treningów kardio, które mają na celu eliminację zbędnych kilogramów.
  3. Motyl – jest to urządzenie, które stymuluje kilka różnych grup mięśniowych jednocześnie. Cieszy się ono sporym uznaniem osób pracujących nad rzeźbą ciała.
  4. Stepper – omawiany sprzęt do street workoutu wspomaga sukcesywną eliminację tkanki tłuszczowej, jednak wymaga o wiele lepszej kondycji, niż np. orbitrek. Atutem jest fakt, że trening na tym urządzeniu pozytywnie wpływa nie tylko na dolne partie ciała, ale również brzuch, czy też plecy.
  5. Ławki – są one wykorzystywane podczas ćwiczeń siłowych, a więc nie może ich zabraknąć w plenerowej siłowni. To konstrukcje umożliwiające podnoszenie ciężarów w dogodnej pozycji.

Polecamy wybór różnorodnych urządzeń, które można zamocować na słupie lub pylonie – dzięki temu siłownia zewnętrzna będzie rozbudowana o sprzęt umożliwiający efektywne treningi i z pewnością zastąpi treningi na klasycznej siłowni, do której nie zawsze mamy dostęp.

Redakcja kampinoska.waw.pl