Poznaj zalety licówek i ich zastosowanie

0
88

Praktycznie każdy z nas może mieć piękny i zdrowy uśmiech. Śnieżnobiałe i proste zęby celebrytów najczęściej są wynikiem zabiegów stomatologicznych. Rzadko kiedy nasze naturalne uzębienie jest perfekcyjne, ponadto traci swoją pierwotną świetność wraz z upływem czasu. Można jednak to zmienić i to stosunkowo szybko, a mianowicie przy pomocy licówek. Zdecydowana większość znanych nam osób z elizji zawdzięcza nieskazitelnie wyglądające zęby właśnie im. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej ze względu na szereg wymiernych korzyści płynących z tego innowacyjnego rozwiązania.

Dlaczego i kiedy warto zdecydować się na licówki?


Licówki to nic innego jak porcelanowe nakładki na zęby w postaci bardzo cienkiej płytki, mocowanej na wierzchniej części zęba za pomocą specyficznego kleju. Oczywiście wymaga to odpowiedniego opracowania zęba, czym oczywiście stomatolog zajmuje się w pierwszej kolejności. Chodzi tutaj o oszlifowanie powierzchni zębów w obrębie szkliwa, co jednak nie wiąże się z żadnymi przykrymi dolegliwościami. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Kolejnym krokiem będzie pobranie wycisku opracowanych zębów, dzięki czemu będzie można dobrać odpowiedniej wielkości licówkę. Trzeba także dopasować właściwy kolor, aby nakładka nie odznaczała się od pozostałych zębów. Do czasu aż zostanie wykonana docelowa licówka, zakłada się tymczasową. Po założeniu tej właściwej będzie można przejść do jej cementowania na stałe do powierzchni zębów.


Za pomocą licówek można poddać korekcie zarówno kształt i barwę zębów, jak i ich długość. Wykorzystuje się je do zredukowania szpar międzyzębowych i krzywizn zębów. Licówki wspaniale sprawdzają się do odbudowy niedużych ubytków zębów. Nie każdemu podoba się naturalna przerwa między zębami, szczególnie jeśli występuje z przodu i rzuca się w oczy zaraz po otwarciu jamy ustnej. Za pomocą licówek można całkowicie pozbyć się tego problemu, dzięki czemu uśmiech od razu staje się piękniejszy, a pacjent odzyskuje pewność siebie. Licówka może okazać się dobrą alternatywą dla implanta zębowego, jeśli odpadł od naturalnego zęba tylko niewielki fragment. Nie trzeba od razu decydować się na jego ekstrakcję i wszczep stomatologiczny. Licówka jak najbardziej sprawdzi się jako wypełnienie. Przebarwienia na zębach również nie wyglądają estetycznie, ale na szczęście można zatuszować to nakładką.


Rozwiązanie pełne zalet


Zaletą licówek jest to, że skutecznie nadają uśmiechowi połysku i estetycznego koloru, a wszystko to bez sięgania po jakieś innowacyjne i bolesne metody. Wystarczy nakleić nakładkę na zęby, którą można idealnie dopasować pod kątem kształtu i kolorystyki, przez co do złudzenia przypomina naturalne szkliwo. Za pomocą licówek można zmienić wygląd nie tylko pojedynczego zęba, ale całej grupy czy nawet wszystkich znajdujących się w łuku zębowym. Cały zabieg trwa relatywnie krótko, nie trzeba ingerować w twarde tkanki zęba. Wymagane jest zeszlifowanie powierzchni szkliwa, ale tylko cienkiej warstwy. Na korzyść licówek przemawia ich niepodatność na bakterie próchnicowe, przebarwienia i ścieranie. Są one wykonane z bezpiecznych i niealergizujących materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here