Akcesoria, które zapewniają bezpieczeństwo na rowerze

Podobno w życiu liczy się każdy szczegół, ale czy podczas jazdy na rowerze także? To właśnie stosunkowo niewielkie detale sprawią, że nasza przejażdżka będzie komfortowa, a my będziemy spokojni o własne bezpieczeństwo. 

Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy, że udasz się do najbliższego sklepu rowerowego lub przez internet zamówisz kilka niezbędnych gadżetów. Wybór jest naprawdę duży, dlatego podpowiadamy, po które akcesoria rowerowe najlepiej sięgnąć w pierwszej kolejności. 

Kask rowerowy

To rowerzyści są jedną z głównych grup ludzi najbardziej narażonych na urazy głowy. Dlatego na każdym kroku warto przypominać, jak ważna jest to, aby kask nie tylko mieć, ale również używać go za każdym razem. Poza tym, że automatycznie będziemy bezpieczniejsi na drodze, to możemy też poczuć się niczym prawdziwi profesjonaliści. Dobra wiadomość jest taka, że pośród wielu modeli i wzorów na pewno znajdziemy coś dla siebie. Będziemy mogli pokazać, że poza troską o własne bezpieczeństwo, mamy także swój własny styl. 

Kolorowe odblaski

W sklepach sportowych znajdziemy mnóstwo odblaskowych gadżetów – od opasek, poprzez kamizelki czy szelki. Oczywiście, nie musimy kupować od razu wszystkich z nich, ale już nawet jeden niepozorny odblask może zwiększyć naszą widoczność, a tym samym uchronić przed wypadkiem. Będą one przydatne, zwłaszcza kiedy często jeździmy naszym rowerem miejskim po zmroku. Odblaskowymi naklejkami możemy także przyozdobić nasz rower. Zapewne najbardziej znane nam są warianty w żółtym kolorze, ale na rynku dostępna jest cała gama kolorystyczna, która z pewnością dodatkowo urozmaici wygląd naszego jednośladu. 

Światełka

Jeżeli o widoczności mowa, to powinniśmy koniecznie sprawdzić, czy nasze przednie i tylne światełka działają jak należy. Konsekwencje zepsutych i niedziałających świateł mogą uderzyć zarówno w naszą widoczność na drodze, bezpieczeństwo, ale także w nasz portfel. Za brak zgodnych z wytycznymi świateł rowerowych możemy zapłacić do nawet dwustu złotych! Dla przypomnienia, z przodu powinniśmy posiadać jedno białe lub żółte światło, z tyłu natomiast jedno światło czerwone oraz jedno odblaskowe. Jeżeli w naszym rowerze damskim lub męskim możemy pod tym kątem zauważyć pewne braki, to czym prędzej powinniśmy odwiedzić sklep rowerowy

Zabezpieczenia do roweru

Po ulicach poruszasz się typowym rowerem męskim lub damskim? A może najlepiej czujesz się na rowerze miejskim? Niezależnie od tego, który model jest ci najbliższy, powinieneś jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także swojego jednośladu. Najlepiej w tym celu sprawdzą się solidne metalowe zapięcia rowerowe na kluczyk, które gwarantują najwyższy stopień ochrony przed kradzieżą, a już sam ich widok skutecznie zniechęci potencjalnych złodziei. Jeżeli jednak uważasz, że taka ochrona to za mało, możesz wyjść naprzeciw nowym technologiom. W sklepach rowerowych znajdziemy niewielkich rozmiarów lokalizatory GPS. Co najważniejsze, są one całkowicie niewidoczne, ponieważ umieścić je możemy na przykład w rurze kierownicy. To sprytne rozwiązanie sprawi, że już zawsze będziemy mieć nasz rower na oku.

Redakcja kampinoska.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *