Pokaż mi swoje ściany, a powiem Ci kim jesteś

Urządzając salon nie można zapominać o dekoracjach ściennych. Często to właśnie one decydują o końcowym charakterze danego pomieszczenia. Jakie dekoracje ścienne do salonu wybrać, aby finalny efekt był modny i cieszył oko? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dodaj swoim ścianom oryginalności

Dekoracje naścienne to często końcowy etap urządzania domu czy mieszkania. Jednak nie należy traktować go po macoszemu, bowiem to właśnie różnego rodzaju obrazy, plakaty czy inne dekoracje ścian nadają wnętrzu oryginalności i wyróżniają je spośród innych, sztampowych wystrojów wnętrz. Na rynku znajdziemy dziś wiele designerskich dekoracji ściennych do salonu, które będą pasowały do różnorodnych wnętrz i stylistyk. Dekoracje ścienne do salonu mogą całkowicie zmienić klimat wnętrza! Bez potrzeby malowania czy tapetowania ścian możemy za pomocą kilku oryginalnych obrazów czy plakatów naszym wnętrzom niepowtarzalnego charakteru

Plakaty, obrazy, kolaże

Zdecydowanie najpopularniejszą formą ozdoby ścian w pokojach są różnego rodzaju plakaty oraz obrazy. Bardzo modne w ostatnich latach jest tworzenie tzw. galerii plakatu na ścianie. Poprzez umieszczenia obok siebie dużej ilości ram i ramek z fotografiami, plakatami czy obrazami możemy uzyskać jedyny w swoim rodzaju efekt, który będzie odzwierciedleniem naszej melodii duszy i nada wnętrzu jedynego w swoim rodzaju charakteru. Poszczególne elementy takiej artystycznej układanki można co jakiś czas przestawiać i zmieniać, tworząc wciąż nowe, kreatywne kompozycje. Jeśli z kolei planujemy zakup pojedynczych obrazów, warto dopasować je do aranżacji i kolorystyki salonu. Możemy wybierać między niezliczonymi pejzażami czy też formami abstrakcyjnymi w odważnych kolorach, które będą pasowały w szczególności do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Formy przestrzenne na ścianie

Innym ciekawym trendem jest umieszczanie dekoracyjnych form przestrzennych na ścianie. Mogą one być wykonane choćby z drewna, metalu czy plastiku. Bardzo interesującym rozwiązaniem są też ozdoby wykonane z takich surowców jak rattan, wiklina czy liście palmowe. Niektóre ozdoby naścienne mogą jednocześnie pełnić funkcję użytkową, np. ozdoba w formie metalowej siatki, która może pełnić rolę wieszaka czy miniaturowej półki. Dzięki różnego rodzaju dekoracjom naściennym nawet zwyczajna biała ściana nabierze wyjątkowego charakteru i podkreślą unikatowy charakter wnętrza. Ciekawe dekoracje ścienne do salonu mogą być też dobrym pomysłem na prezent z okazji parapetówki.

Redakcja kampinoska.waw.pl