Lokata bankowa i jej zalety

0
52

Najpopularniejszym produktem bankowym, który służy oszczędzaniu jest lokata bankowa. Jest o instrument znany od początku powstania nowoczesnej bankowości. Jednak w dzisiejszych czasach założenie lokaty nie jest najbardziej oczywistym sposobem na oszczędzanie. Ma na to wpływ niskie oprocentowanie lokat bankowych. Nie warto jednak porzucać tej formy oszczędzania. Ma ona ciągle wiele zalet, o których poniżej.

Lokata bankowa – zalety

Podstawową zaletą lokat bankowych jest pewność. Zakładając lokatę bankową mamy pełen przegląd warunków, na jakich taka operacja jest przeprowadzana. Z góry wiemy, na jaki okres zamrażamy nasze pieniądze. Znamy też z góry wysokość odsetek, które otrzymamy. Wiele produktów inwestycyjnych, takich jak na przykład fundusze inwestycyjne nie daje takiej pewności. Zysk, którym chwalą się towarzystwa funduszy inwestycyjnych jest wartością historyczną, która nie musi powtórzyć się w przyszłości.

Inną zaletą takiej formy oszczędzania jest łatwość założenia lokaty. Jak założyć lokatę bankową? Nie trzeba udawać się nawet do żadnej placówki bankowej. Cały proces założenia lokaty bankowej może odbyć się z poziomu naszego ulubionego domowego fotela. Pierwszym krokiem powinno być zaznajomienie się z funkcjonalnościami dostępnymi w naszej bankowości internetowej. Każdy posiadacz konta osobistego z dostępem do bankowości w internecie ma zazwyczaj możliwość założenia lokaty. Lokata internetowa jest bardzo rozpowszechnionym produktem bankowym, który dostosowany jest do wymagań nowoczesnego obywatela.

Lepsza niż konto oszczędnościowe

Lokata bankowa ma również przewagę nad kontem oszczędnościowym. Zakładając konto oszczędnościowe jesteśmy ciągle narażeni na pokusę wypłacenia naszych oszczędności z konta. Założenie lokaty bankowej wiąże się z koniecznością zamrożenia naszych środków na dłuższy czas. Ewentualna likwidacja lokaty jest prostym zabiegiem i wiąże się co najwyżej z utratą odsetek. Jednak może być to skuteczną barierą psychologiczną, która uchroni nas przed realizacją koncepcji przedwczesnego wydania naszych oszczędności.

Zobacz więcej na ekoatom.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here