Liść laurowy i jego właściwości

Jest popularną przyprawą, z mocy której miłośnicy polskiej kuchni korzystają dość chętnie. Liść laurowy intryguje swym smakiem, warto jednak po niego sięgać również ze względu na zdrowie.

W jaki sposób ten niepozorny dodatek może wspierać nasz organizm?

Istnieje wiele powodów, dla których warto sięgać po liść laurowy. Ten cenny dar natury to rewelacyjne źródło wielu ważnych dla zdrowia składników odżywczych, np. witaminy C oraz tak cennych minerałów, jak fosfor oraz potas. W liściu laurowym pojawia się też żelazo oraz białko, zatem zdrowa dieta z takim dodatkiem może się okazać ważną kwestią dla każdego z nas.

Liść laurowy – właściwości

Wiadomo, że liść laurowy może nas wspierać w walce o zdrowie na wiele sposobów. Przyprawa ta skutecznie pobudza apetyt i pomaga w rozwiązywaniu wielu problemów z trawieniem. Liść laurowy może się też świetnie sprawdzić jako środek na wzdęcia, a przygotowany z niego napar jest jednym z cenniejszych leków na tę wstydliwą przypadłość. Napar z liścia laurowego może nam też pomagać przy problemach związanych z górnymi drogami oddechowymi, warto zatem korzystać z jego wsparcia przy grypie oraz przeziębieniu. Ta niepozorna przyprawa może się zatem okazać bardzo ważnym elementem wyposażenia domowej apteczki oraz świetnym wsparciem w codziennej walce o utrzymanie dobrej formy.

www.eureknews.pl

Redakcja kampinoska.waw.pl