Główne zasady, którymi należy się kierować wybierając odzież reklamową z nadrukiem

Decydując się na zakup odzieży firmowej z nadrukiem warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji. Pracodawcy często zastanawiają się, jak dobrać odpowiednie wzory i odzież, która posłuży pracownikom przez lata. Kolejne pytanie, które się pojawia to, czy jest to niezbędny wydatek dla firmy. Odzież reklamowa Gildan, Fruit of The Loom lub innych marek jest elementem, który niewątpliwie wyróżni pracowników w miejscu pracy i zachowa spójny wizerunek całej firmy. Przedstawiamy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odzieży reklamowej. 

Postaw na sprawdzonego producenta odzieży 

Jakość wykonania ubrań, którymi jest zainteresowana firma, jest widoczna na pierwszy rzut oka. Sprawdzając producentów należy zwrócić uwagę na te marki, które oferują produkty wykonane z bawełny. Jednym z nich jest firma Gildan. Bluza, koszulka, koszula lub inna odzież reklamowa przeznaczona do zdobienia powinna również mieć gramaturę dostosowaną do metody nadruku. Czasem do konkretnej techniki jest specyficznie wymagany materiał np. metodą sublimacji wykonuje się nadruki tylko na białym poliestrze. Podsumowując, wybraną odzież należy zestawić z możliwymi opcjami nadruku.

Dobierz przemyślany motyw i wzór

Odpowiedni projekt jest połową sukcesu. Jednak sam pomysł nie jest wystarczający do stworzenia odpowiedniego wzoru. Przy projektowaniu odzieży firmowej należy dopasować kolory i fonty do tych, z którymi identyfikuje się firma. Jeśli logo posiada kolor niebieski i pomarańczowy to właśnie te kolory warto użyć do stworzenia ubrań. Jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ cały wizerunek firmy powinien być odpowiednio zobrazowany. Tutaj nie ma miejsca na chaos! Czasem nawet najlepszy projekt należy odrzucić ze względu na niespójny komunikat. Zwróć uwagę jakie kolory oferują producenci np. Gildan. Koszulki w kolorze białym w tym przypadku można zestawić z niebiesko-pomarańczowym wzorem.

Dobierz odpowiednią metodę nadruku

Obecnie dostępnych jest wiele metod znakowania. Są one zróżnicowane pod względem precyzji odwzorowywania projektu, a także mogą posiadać indywidualne ograniczenia związane bezpośrednio z działalnością konkretnej firmy tj. ilość używanych kolorów czy nowoczesność maszyn. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, metoda musi współgrać z wybranym materiałem. Przykładowo wybierając bluzy Gildan, nadruki można wykonać metodą termotransferu, która sprawdza się na grubszych materiałach. Warto zapoznać się z odpornością na użytkowanie w różnych warunkach nadruków i dobrać odpowiedni do wykonywanej profesji. Wśród technik znakowania możemy wyróżnić:

  • sitodruk,
  • termotransfer – sitodruk pośredni,
  • nadruk DTG,
  • haft komputerowy,
  • folia flex,
  • sublimacja.

Dobierz odpowiednią firmę specjalizującą się w znakowaniu odzieży

Wykonawca nadruku jest nieodłączną częścią całego procesu. To właśnie on powinien dopilnować szczegółów związanych z zamówioną odzieżą firmową. Warto przeczytać dokładną ofertę firmy, sprawdzić jakich sprzętów używają i jakie techniki oferują oraz ile wynosi cena i czas realizacji usługi. Sprawdź również, czy oferują odzież od znanych marek tj. Gildan. Koszulki, bluzy, spodnie czy odzież robocza powinny być ich podstawowym wyposażeniem. 

Redakcja kampinoska.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.