Stół betonowy do gry w szachy

Przestrzeń wspólna powinna być nie tylko schludna i zadbana lecz także funkcjonalna. Powinna także swoją infrastrukturą zachęcać mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz wspomagać integrację. Dlatego warto zagospodarować ją w obiekty, które będą spełniać funkcje użytkowe oraz odpowiadać na różne potrzeby mieszkańców. Jednym z elementów, który z pewnością warto rozważyć to betonowy stół do gry w szachy i chińczyka.

Betonowe stoły do gier – czy warto?

Stół betonowy do gry w szachy lub do gry w chińczyka to niezbyt skomplikowana instalacja, która może spotkać się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród mieszkańców. Betonowe stoły do gry w szachy i chińczyka zachęcają do relaksu na świeżym powietrzu, a także umożliwiają wartościowy rodzaj wypoczynku, który pomaga rozwijać logikę, zdolność szybkiego i analitycznego myślenia oraz poprawia koncentrację. Obecność betonowego stołu do gry w szachy może zachęcić niektóre osoby do rozpoczęcia przygody z tą rozwijającą, ponadczasową grą.
Betonowy stół do gry w szachy i chińczyka bez wątpienia wspomoże także integrację pomiędzy mieszkańcami oraz pozwoli nawiązać nowe znajomości. Zarówno chińczyk jak i szachy są jednymi z niewielu gier, które rozgrywać można międzypokoleniowo. W grze uczestniczyć mogą zarówno dzieci, młodzież, dorośli jak i osoby starsze, co stanowić może wspaniały łącznik międzypokoleniowy i pozwoli na zacieśnienie więzi społecznych pomiędzy sąsiadami.

Mało wkładu, dużo frajdy

Betonowy stół do gry w szachy i chińczyka nie jest konstrukcją specjalnie drogą – ceny wahają się od 2 do 5 tysięcy złotych w zależności od wielkości blatu oraz ilości stanowisk. Można go zamontować praktycznie wszędzie (zarówno na podłożu twardym, jak i miękkim), nie wymaga szczególnych prac konserwatorskich. Sam beton jest niezwykle wytrzymały i odporny na wszelkie czynniki, które mogłyby mu zaszkodzić, pewnej renowacji od czasu do czasu mogą jedynie wymagać siedziska.

W porównaniu do innych obiektów użyteczności publicznej, betonowy stół do gry w szachy jest tani i mało wymagający, jednocześnie może znacząco ubogacić przestrzeń mieszkalną i dostarczyć jego użytkownikom dużo radości. Warto wspomnieć, że betonowy stół do gry w szachy i chińczyka może być wykorzystywany przez większość roku – wiosnę, lato oraz jesień, w zależności od warunków pogodowych. Betonowy stół do gry w szachy z powodzeniem zastąpi także tradycyjne stoły i ławki piknikowe, gdyż spokojnie może pełnić podstawową funkcję stołu, jednocześnie oferując także przestrzeń do rozrywki, a tym samym znacząco ubogacając przestrzeń wspólną.

Redakcja kampinoska.waw.pl