Herbata konopna na jesienne dni – idealna, aby rozgrzać

W czasie jesiennych dni chcemy nadać przytulnej aury w naszym codziennym życiu. Za oknem złota jesień, deszczowa pogoda i nadchodzący chłód zimy. Dobrze, aby w czasie takich dni dbać o swoje samopoczucie i zdrowie. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym jesień może stać się wyjątkowym i jednym z bardziej lubianych miesięcy. Najczęstszym sposobem wielu osób, który pomaga wpłynąć na jesienną atmosferę, rozgrzanie chłodnych dni i ocieplenie naszej przestrzeni są drobne, jest wzbogacenie codziennych czynności, choćby przyrządzenia herbaty. Coraz popularniejsza herbata konopna staje się produktem uwielbianym przez wszystkich, którzy cenią sobie naturalne produkty i chcą wpłynąć na poprawę naszego samopoczucia i zdrowia.

Herbata konopna – czym jest?

Zastanawiasz się, czym jest herbata konopna i jakie ma właściwości? Herbata konopna jest suszem pozyskanym z ususzonych liści konopi. Przygotowywana z najwyższej jakości ziół i najlepszych kwiatów jest bogata w przeciwutleniacze i kannabidiol, czyli CBD. Kontrowersyjny składnik jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje stanu tak zwanego omamienia. Ze względu na brak zawartości substancji psychoaktywnych, w tym przypadku THC, nie musimy się martwić o legalność produktu i prawne konsekwencje, które mogą wynikać z jego posiadania. Herbata konopna występuje w wielu sklepach i punktach ze sprzedażą ziołowym produktów. Warto jednak kupować ze sprawdzonych źródeł, aby mieć pewność, że kupowane przez nas herbaty konopne będą najwyższej  jakości i będą posiadać wszystkie, niezbędne minerały, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i organizm.

Herbata konopna – właściwości zdrowotne

Konopna herbata jest znana ze swoich właściwości leczniczych i szerokiego zastosowania. Coraz częściej wybierana spośród sklepowych półek, zwłaszcza w okresie jesiennym, gdyż zauważalnie potrafi wpłynąć na poprawę naszego zdrowia i wzmocnienie organizmu podczas  chłodnych dni i często występujących wirusów. Jej właściwości zdrowotne można wiązać z zawartością konopi, czyli składniku, który jest bardzo skuteczny w leczeniu wielu dolegliwości. Polecana w szczególności osobom, które borykają się z problemami trawiennymi, miewają psychozy i cierpią na nadmierny stres.

Jak przygotować herbatę konopną?

Herbata konopna, czyli ususzone liście konopi jest niezwykle łatwa do przyrządzenia. Wystarczy zmielić lub połamać ręcznie liście i łodygi konopi, tak aby, jak najwięcej minerałów przedostało się do naszego naparu. Jeżeli chcemy wzbogacić nasz napój jesiennymi smakami, można dodać do ziołowej mieszanki pomarańczę, goździki lub imbir, w zależności od upodobań i preferencji. Całość wystarczy zalać wrzątkiem na około 3-5 minut i pozbyć się ziołowej mieszanki. Można to zrobić za pomocą sitka lub uprzednio włożyć zioła do specjalnego zaparzacza.

Herbata konopna na jesienne dni – idealna, aby rozgrzać – podsumowanie

Herbata konopna to jeden z lepszych napojów, które poza rozgrzaniem, pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie i zdrowie. Jej szerokie zastosowanie pozwala zapobiec wielu problemom, w tym pomóc w leczeniu stresu, bezsenności i wielu innych chorób. Naturalny produkt może być spożywany w dowolnych ilościach, a jego skład pozwala uniknąć jakimkolwiek skutkom ubocznym.

Źródło zdjęć: Canva

Redakcja kampinoska.waw.pl