Sofa chesterfield rozkładana – styl i pomysłowe rozwiązania w jednym!

Sofa chesterfield march z funkcją spania

Sofa chesterfield march z funkcją spania (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Planujesz aranżację salonu? Przyjrzyj się chesterfieldom. Potrafią odmienić każde wnętrze. Mają to coś w sobie, że ujmują ludzkie serce i wiedzą jak wejść (i nie zejść) z salonów.

Sofa chesterfield madame wave z funkcją spania

Sofa chesterfield madame wave z funkcją spania (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Kto by pomyślał, że meble, które wyprodukowano około 1800 roku przez setki lat się nie znudzą i wciąż brylować na salonach? Można być pewnym, że nie wielu rokowało tym meblom aż tak dobrze, choć trzeba przyznać, że pierwsze modele wywołały zachwyt. Chesterfieldy najpierw zajęły stosowne miejsce na angielskich salonach, potem wraz z brytyjskimi podbojami, zawędrowały na inne kontynenty. Aż w końcu opanowały cały świat. Zagościły nie tylko w domach „wielkich panów” i bogatych ludzi, ale współcześnie można je spotkać nawet w niewielkich przestrzeniach! Tak, z całą pewnością chesterfieldy, wiedzą co robić by się podobać.

  • Sofa chesterfield z funkcją spania to model skrojony pod każdy dom
Sofa chesterfield march z biglem wzór folk

Sofa chesterfield march z biglem wzór folk (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

To, że urzekają pięknem, klasą, estetyką i solidnością wykonania wie każdy, kto choć raz miał styczność z tym meblem. To jest pewnie jedna z tych cech, która pozwoliła im przetrwać niezapomnianymi przez setki lat. Drugim ważnym aspektem może być to, że idą z duchem czasu. Przykładem tego jest funkcja spania, która zrewolucjonizowała świat chesterfieldów. Dzięki temu kanapa chesterfield może być wyposażeniem zarówno większych domów czy mieszkań, jak i naprawdę małych przestrzeni. Niektóre modele posiadające funkcję spania codziennego idealnie sprawdzą się w kawalerkach, gdzie salon i sypialnia to to samo pomieszczenie, a sama sofa pełni tu podwójną rolę: ozdobnego, stylowego mebla i wygodnego łóżka. Sofa chesterfield rozkładana świetnie sprawdza się także jako dodatkowa przestrzeń do przenocowania gości czy miejsce wspólnego rodzinnego odpoczynku przed telewizorem.

  • Fotel chesterfield to rozwiązanie na miarę naszych czasów
Fotel chesterfield Royal Ely

Fotel chesterfield Royal Ely (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Fotel chesterfield to także flagowy produkt tej stylistyki i podobnie jak sofy od setek lat przechodzi metamorfozy. To nie tylko wersje z niskim oparciem i zaokrąglonymi podłokietnikami. Współcześnie projektanci połączyli pikowania chesterfieldów z dostojeństwem i ciepłem tzw. uszaków. Połączenie to bardzo się podoba i w niejednym domu już takie fotele zagościły.

Fotel chesterfield London plus

Fotel chesterfield London plus (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Poza tym zaprojektowano modele bardzo nowoczesne, surowe w formie o kwadratowej kubaturze z cienkimi podłokietnikami i oparciem (oraz pikowaniami). Są też wersje typowo biurowe łączące elegancję chesterfieldów z nowoczesnymi rozwiązaniami jak obrotowa podstawa. Niektóre modele chesterfieldów mają także wbudowane w fotel pojemniki na pościel.

Chesterfieldy to meble doskonałe w każdym calu. Sprawdzą się w większości aranżacji i z całą pewnością jeszcze przez kolejne dziesiątki (jeśli nie setki) lat nie wyjdą z mody.

Redakcja kampinoska.waw.pl