Zakup roweru dla dziecka i dorosłego

Jazda na rowerze to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Dzięki regularnym wycieczkom można znacząco poprawić kondycję i wydolność, zrzucić zbędne kilogramy, a dodatkowo zacieśnić więzy rodzinne. Warto zatem zainwestować w zakup roweru. Jaki rower kupić dla dziecka, a jaki dla dorosłej osoby?

Zakup roweru miejskiego

Jazda na rowerze stała się popularnym hobby i coraz więcej osób widać na ulicach i ścieżkach rowerowych. Jest to doskonała forma aktywności fizycznej, która nadaje się dla każdego bez względu na wiek. Jeździć mogą dzieci, nastolatkowie, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. Popularność spowodowała, że w wielu miejscowościach wybudowano piękne ścieżki rowerowe, po których można spokojnie i bezpieczne przemierzać okolice. Na takie trasy idealny jest rower miejski, który jest lekki i doskonale nadaje się do jazdy po ulicy czy miejskich uliczkach. W sklepach dostępnych jest wiele modeli jednośladów dla pań, panów i dzieci. Wszystkie modele mają przerzutki, które przydają się w terenie lekko górzystym. Można zdecydować się na rower z zamontowanym koszykiem z przodu, w którym zmieszczą się zakupy. Ważne są także błotniki, które ochronią ubranie w czasie pluchy oraz bagażnik, do którego można przymocować torbę lub plecak.

Rower dla dziecka

Wspólna jazda na rowerze z dzieckiem to doskonała forma spędzenia czasu. Należy jednak zwrócić uwagę na rower dziecięcy, aby był on w pełni bezpieczny dla malucha. Rower ma mieć porządne hamulce oraz wysokiej jakości koła. W przypadku mniejszych dzieci można wybrać rower rozkładany, który posłuży dłużej niż sezon. Dla malucha na początku nauki należy dokupić dodatkowe kółka, aby nauczył się stabilności i równowagi. Dla starszych dzieci najlepiej wybrać rower normalnych rozmiarów, aby nie trzeba było go wymieniać po roku czy dwóch latach.

Jaki rower do amatorskiej jazdy?

Producenci oferują szeroką gamę rowerów do jazdy amatorskiej i zawodowej. Oczywiście różnią się one nie tylko wyglądem oraz zastosowanymi materiałami, ale także ceną. Rowery do jazdy dla zawodowców mogą kosztować tyle, co wysokiej klasy auto. Jednak najczęściej wybierane są rowery miejskie i górskie. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się również rowery elektryczne. Wyglądem praktycznie nie różnią się one niczym od zwykłego roweru, jednak mają wbudowany silnik oraz akumulator. Każdy może takim rowerem jeździć, nie trzeba mieć żadnych dodatkowych uprawnień. Jednak w takim rowerze silnik nie może przekraczać 250 W, a maksymalna prędkość nie może być większa niż 25 km/h.

Redakcja kampinoska.waw.pl