Niezapomniana narciarska przygoda na Słowacji

Sezon zimowy to upragniony czas dla miłośników nart i snowboardu. Wielu z nas wybiera stoki narciarskie w Polsce, gdyż są one blisko. Jednakże warto zapoznać się z ofertą na Słowacji. Południowi sąsiedzi naszego kraju również posiadają nowoczesną infrastrukturę, dlatego warto na narty warto wybrać się również tam. Nocleg w słowackich Tatrach to idealne miejsce na zimowe szaleństwo. Odkryj niezapomnianą narciarską przygodę na Słowacji!

Dlaczego Słowacja? Atrakcyjne regiony

Słowacja to region bardzo atrakcyjny pod względem narciarstwa. Największym ośrodkiem na terenie Słowacji jest Jasna. Miejscowość przez większość polskich narciarzy znana jest jako Chopok. Wynika to z położenia ośrodka. Jasna znajduje się na północnych i południowych zboczach góry o nazwie Chopok. Miejsce to jest bardzo atrakcyjne pod względem infrastruktury narciarskiej, znajduje się około 15 kilometrów od Liptowskiego Mikulaszu. Tatry noclegi można znaleźć zarówno w mniejszych, jak i większych miejscowościach.  Jasna jest ośrodkiem o powierzchni ponad 91 hektarów, gdzie znajduje się 46 kilometrów tras narciarskich. Do tego miejsca warto przyjechać również ze względu na panującą tutaj atmosferę. Przyjeżdżając do Jasnej czeka Cię niezapomniana narciarska przygoda na Słowacji. Jest to prawdziwe miasteczko narciarskie, gdzie nikt się nie nudzi.

Słowackie Tatry – inne atrakcje w okolicy

W słowackich Tatrach nie można się nudzić! Poza atrakcyjną ofertą narciarską okolice Jasnej są pełne miejsc, które warto zobaczyć. Słowacja znana jest przede wszystkim z dużej ilości basenów termalnych, które otwarte są zarówno latem jak i zimą. W okolicy znajduje się kilka tego typu obiektów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Popularne są tutaj ekstremalne formy rozrywki, między innymi paralotniarstwo w górach czy rafting na rzekach. Słowacja znana jest także z dużej ilości jaskiń. Warto zobaczyć przynajmniej kilka z nich, ponieważ każda jest unikatowa i jedyna w swoim rodzaju.

Noclegi w Słowackich Tatrach

Słowackie Tatry noclegi to temat, który trzeba przestudiować odpowiednio wcześniej. Nie warto przyjeżdżać nieprzygotowanym, gdyż w sezonie znalezienie noclegu na miejscu jest praktycznie niewykonalne. Słowackie Tatry to miejsce, gdzie noclegi sprzedają się jak świeże bułeczki. Bardzo dobre warunki na stokach, przygotowana infrastruktura narciarska zachęcają do skorzystania z oferty. Apartamenty Jasna to miejsce gdzie z pewnością odpoczniesz po wymagającym dniu na stoku. Hotel przeniesie cię w prawdziwy góralski klimat. Nocleg położony jest w samym centrum ośrodka Jasna, dlatego jest idealnym wyborem dla osób, które wybierają się w to miejsce. Nie trzeba myśleć o dodatkowym transporcie na stok. Noclegi w Tatrach to dobry wybór, w szczególności dla osób, które uwielbiają zapierające dech w piersiach widoki. Warto zaznaczyć, że Jasna to miejscowość, która znajduje się bardzo blisko granicy z Polską, dlatego dodatkowe kilkadziesiąt kilometrów w porównaniu do polskich ośrodków nie stanowi różnicy. Jednakże warto przyjechać do tego miejsca i spędzić miło czas.

Redakcja kampinoska.waw.pl