Najpiękniejsze parki narodowe – gdzie warto się wybrać z rodziną i przyjaciółmi?

0
472

Wiele osób zastanawia się, gdzie wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi na weekend lub jakie miejsce warto odwiedzić podczas wakacji. Nie wszyscy bowiem orientują się, ile pięknych i wyjątkowych miejsc czeka na turystów w Polsce. Dlatego też, poniżej przestawiamy najpiekniejsze parki narodowe, które zachwycają bujną roślinnością, pięknymi widokami oraz doskonałymi miejscami do wypoczynku. Zapraszamy poniżej. Naprawdę warto.

Magiczny Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczadzki Park Narodowy to jedno z tych miejsc, które trzeba odwiedzić wybierając się w Bieszczady. Cisza, spokój i harmonia, która tu panuje zmuszają do refleksji i wyciszenia się choć na chwilę. Wiele osób zakochuje się od pierwszego wejrzenia w tych zapierających dech w piersi widokach oraz w lasach, które zachwycają intensywną zielenią. To tu bowiem żyją wilki, rysie a nawet niedźwiedzie, dlatego też warto pamiętać, iż jest to ich dom, a my jesteśmy tam gośćmi.

Klimatyczny Słowiński Park Narodowy

Ci, co kochają morze i piasek – zachwyci ten widok. Słowiński Park Narodowy ma do zaoferowania odwiedzającym nie tylko ruchome piaski, nadmorskie lasy i tereny do rekreacji i do uprawiania sportów, ale także piękne widoku i klimatyczne miejsca, które najpiękniej prezentują się o wschodzie i zachodzie słońca.

Pieniński Park Narodowy dla miłośników gór

Pieniński Park Narodowy przyciąga wielu turystów przez cały rok. Spływ Dunajcem dookoła gór to niezapomniane przeżycie, którego doświadczyć powinien każdy, kto znajdzie się w okolicy. Dodatkowo, krajobrazy i tereny do wspinaczek zachęcają turystów, by zobaczyli tą inną, piękniejszą stronę gór.

Tatrzański Park Narodowy

Niektórzy myśląc o najpiękniejszym Parku Narodowym w Polsce wymieniają właśnie Tatrzański Park Narodowy, który nazywany jest naszym skarbem narodowym. Co roku masa turystów przemierza szlaki parku w poszukiwaniu pięknych krajobrazów, dzikich zwierząt, wyjątkowej roślinności i adrenaliny podczas wypraw wspinaczkowych. Tatrzański Park Narodowy to miejsce, które nigdy nie nudzi się zapalonym miłośnikom wędrówek. Klimat tego miejsca od lat zachwyca każdego, kto odwiedzi ten park.

Ojcowski Park Narodowy i Maczuga Herkulesa

Ojcowski Park Narodowy bywa to miejsce niezwykle malownicze. Jaskinie, słynna Maczuga Herkulesa, zamki i liczne zabytki sprawiają, że tu nie można się nudzić. Ten park przypada do gustu szczególnie dzieciom, które uwielbiają słuchać o historii naszych przodków, którzy dawniej zamieszkiwali jaskinie oraz o drapieżnikach, które można spotkać w tym parku do dzisiaj.

Biebrzański Park Narodowy

To największy Park Narodowy w Polsce. To miejsce dość specyficzne. Bagna, torfowiska, rozlewiska i podmokłe tereny są idealnym miejscem dla wielu żyjących tu zwierząt oraz gatunków roślin. Chodząc po podmokłych terenach można pełną piersią pooddychać czystym, wilgotnym powietrzem i dojrzeć wiele ciekawych okazów.

Powyższe Parki Narodowe to miejsce, do których warto się wybrać o każdej porze roku. Gdy lubimy przebywać z naturą, cenimy spokój i ciszę oraz nie boimy się zwierząt – będzie to idealny wypoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here