Jazda na rolkach – idealny sport na wiosnę

Wiosna już za pasem, a wraz z nią przychodzi czas na aktywności fizyczne na zewnątrz. Zima znacznie utrudniała nam szansę na trening na dworze, ale wreszcie możemy rozruszać mięśnie w promieniach słońca przy ciepłym wietrze. Szczególnie warto rozpocząć sezon od jazdy na rolkach. Jest to wspaniała aktywność, którą każdy z nas może podjąć już teraz!

Sport dla opornych i początkujących

Jeżeli nie należymy do grona sportowców i miewamy problemy z samodyscypliną i zmobilizowaniem się do wyjścia na trening, jazda na rolkach stanowi dla nas idealne rozwiązanie. Sport ten możemy uprawiać bowiem tuż pod blokiem czy w każdym pobliskim parku. Nie jest on również bardzo męczący, za to przyczynia się do polepszenia kondycji i wzrostu formy. Jest więc to również świetna aktywność dla osób powracających do sportowego stylu życia po długiej przerwie, czy po prostu osób, które swoją przygodę z regularną aktywnością fizyczną planują dopiero zacząć. Zanim więc zapiszemy się na siłownię, rozpocznijmy od treningu na rolkach. Z pewnością będzie nam wtedy o wiele łatwiej przetrwać godzinne zajęcia z aerobiku, a nasza motywacja będzie większa.

Jakie korzyści daje jazda na rolkach?

Mimo, że rolki nie są bardzo wymagającym sportem, już godzinna jazda na nich pozwoli nam pozbyć się od 300 do 800 kcl w zależności od intensywności jazdy. Sport ten wzmacnia nie tylko mięśnie nóg, ale wpływa również korzystnie na pośladki, brzuch czy ręce. Codzienna jazda na rolkach może przyczynić się także do utraty cellulitu. Warto więc zacząć swoją przygodę z tym sportem już teraz, by do wakacji wyglądać świetnie w kostiumie. Aktywność ta sprawi również, że nasz organizm będzie odpowiednio dotleniony, co jest znaczną przewagą nad ćwiczeniami odbywającymi się w zamkniętych pomieszczeniach. Jeżdżenie na rolkach co najmniej 3 razy w tygodniu około godziny z pewnością przyczyni się do utraty zbędnych kilogramów. Bardziej nietypowe warianty jazdy, takie jak slalom czy jazda tyłem przyniosą szybsze rezultaty. Aktywność na świeżym powietrzu jest również świetnym sposobem na rozładowanie napięcia i pozbycie się stresu, z którym musimy mierzyć się na co dzień w pracy czy w szkole.

Czy jest to w pełni bezpieczne?

Jeżeli nigdy nie próbowałaś jazdy na rolkach, to najwyższy czas, żeby spróbować. Wszelkie obawy są całkowicie zrozumiałe przed pierwszym treningiem jednak warto się przełamać. Nauka nie zajmie nam bowiem długo, a efekty tego treningu są naprawdę warte doświadczenia. Nie istnieją przeciwskazania do jazdy na rolkach i praktycznie każdy może rozpocząć przygodę z tym sportem w dowolnej chwili. Rolki nie obciążają stawów, wzmacniają za to mięśnie i przyczyniają się do budowania pięknej, zdrowej sylwetki. Oczywiście, przed zabraniem się za regularne treningi powinniśmy zadbać o sprzęt, który ochroni nas w razie upadku. Kask oraz ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki to obowiązkowy zestaw, zwłaszcza dla początkujących, gdyż wszelkie upadki zdarzają się wtedy najczęściej.

Redakcja kampinoska.waw.pl