Jak zapakować pieniądze na prezent?

Wybierając się na uroczystość wiele osób zastanawia się, jak zapakować pieniądze na prezent. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z najlepszymi pomysłami.

Drobne pieniądze

Pieniądze jako prezent można podarować w formie drobnych. W tym celu wybraną kwotę pieniędzy powinno się rozmienić na mniejsze, dzięki czemu będzie ich fizycznie więcej. Idealnym opakowaniem na drobne pieniądze będzie efektywnie prezentująca się skarbonka, której wygląd warto dostosować do okazji. Na ślub sprawdzi się biała, klasyczna świnka skarbonka. Natomiast jako prezent dla dziecka warto wybrać skarbonkę w bardziej żywych kolorach.

Origami

Bardzo dobrym sposobem na oryginalne zapakowanie pieniędzy jest ułożenie z nich origami. Pieniądze można złożyć na przykład w kształcie serca, co doskonale sprawdzi się jako ślubny prezent. Jednak z pieniędzy z powodzeniem można również układać inne kształty, na przykład zwierząt, które lepszym wyborem w przypadku prezentu dla dziecka. Origami warto zapakować w pudełko oraz przewiązać wstążką.

Ozdobny słoik

Koperta z pieniędzmi na prezent może być umieszczona także w dekoracyjnej puszce lub słoiku. Taki podarunek można w prosty sposób wykonać samodzielnie. Wystarczy jedynie zgromadzić niezbędne przedmioty. Słoik można w dowolny sposób udekorować, dzięki czemu będzie się jeszcze lepiej prezentował. Można na przykład nakleić na nim naklejki lub przewiązać dekoracyjnymi wstążkami.

Pieniądze w ramce

Bardzo dużą popularnością w obecnych czasach cieszy się również dawanie pieniędzy w ramkach, które przypominają obrazy. Zazwyczaj w ramkach umieszcza się spersonalizowane życzenia lub atrakcyjne elementy graficzne, które pozostaną doskonałą pamiątką na wiele długich lat. Wraz z życzeniami w ramkach umieszczane są pieniądze, które obdarowana osoba może w dowolny sposób wykorzystać. Natomiast ramka wraz z życzeniami może zostać powieszona na ścianie. Oprócz tego w ramkach mogą być również umieszczane zdjęcia osób, którym takie prezenty są dawane. Najczęściej jest to rozwiązanie wykorzystywane podczas ślubów i wesel, ale także urodzin.

Pudełko z drobiazgami

Kolejnym doskonałym pomysłem na podarowanie pieniędzy jest umieszczenie ich w pudełku z różnego rodzaju drobiazgami. Poszczególne przedmioty mają swoje zastosowanie, które powinno być dokładnie opisane. Na przykład możliwe jest włożenie do pudełka słodyczy wraz z dedykacją „na osłodę życia”. W przypadku pieniędzy można umieścić takie sformułowanie jak „na szczęście” lub inne dowolnie wybrane. Dedykacje warto również dostosować do osoby, do której ma trafić taki prezent, ponieważ inne opisy będą tworzone na ślub, a inne na urodziny.

Pieniądze w bukiecie

Z pieniędzy można również stworzyć subtelny bukiet lub mogą stanowić dodatek do bukietu, stworzonego z niecodziennych przedmiotów. W obecnych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się między innymi bukiety słodyczy, w których z powodzeniem można także umieścić pieniądze. Na pewno będzie to doskonała forma prezentu, która zostanie na długo zapamiętana.

Redakcja kampinoska.waw.pl