Co zabrać na camping? Poniżej lista najpotrzebniejszych rzeczy

Campingi znów z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób chętnie wybiera się z przyjaciółmi na weekendy i wakacje na wypoczynek, który niesie ze sobą wiele kontaktu z naturą. By nic jednak nie stanęło nam na przeszkodzie, warto się do takiego wyjazdu dobrze przygotować. Co zabrać ma camping? Poniżej kilka, cennych wskazówek.

1. Dobre towarzystwo!

To podstawa każdego wyjazdu i od gromadzenia ekipy należy zacząć planowanie każdego wyjazdu. Bez względu na to, czy wybieramy się na camping z rodziną, czy z przyjaciółmi – warto wspólnie zaplanować to wydarzenie oraz krok po kroku ustalić wszystkie szczegóły. To ważne, by z takiego wyjazdu zadowoleni byli wszyscy i by taki wypoczynek spełnił nasze oczekiwania.

2. Agregat prądotwórczy

Wiele osób to właśnie agregat prądotwórczy uznaje za jedną z najpotrzebniejszych rzeczy, które należy zabrać ze sobą na tego typu wyjazd. Dzięki niemu bez problemu uruchomimy turystyczną kuchenkę i lodówkę, włączymy telewizor czy radio oraz będziemy mieć światło w przyczepie campingowej, czy w namiocie.

3. Apteczka

Dobrze wyposażona apteczka to tak naprawdę „must have” każdego wyjazdu. Co powinno się w niej znaleźć? Artykuły pierwszej potrzeby, takie jak choćby: plastry, gaza, woda utleniona, tabletki na ból głowy, tabletki na problemy żołądkowe, probiotyk (na wypadek biegunki), chusteczki higieniczne.

4. Koce, kołdra, poduszka

Wyruszając na camping w Polsce tak naprawdę nigdy nie wiemy, jaką pogodę zastaniemy na miejscu. Dlatego też, warto być dobrze przygotowanym zarówno na te upalne, jak i chłodniejsze dni. Szczególnie noce bywają zimne, dlatego też obowiązkowo w naszym wyposażeniu powinna znaleźć się kołdra (lub śpiwór), dodatkowy koc oraz miękka poduszka. Wypoczynek na takich wyjazdach jest bowiem niezwykle ważny dla naszego ciała i ducha.

5. Scyzoryk

Bez względu czy to survival, czy też bardzo komfortowe pole campingowe, scyzoryk przydaje się w wielu okolicznościach. Każdy organizator takiej wycieczki powinien zaopatrzyć się w taki sprzęt, gdyż zapewne zostanie on nie raz użyty. Scyzoryk nie tylko przydaje się w momencie „rozstawienia” naszego „obozowiska” ale także przy codziennym gotowaniu.

6. Czajnik

Kawa na świeżym powietrzu? Nie ma nic przyjemniejszego! Wyjeżdżając na campingi i nie chcąc wydawać fortuny w kawiarniach lub na stacjach – warto zaopatrzyć się w czajnik, dzięki któremu szybko przygotujemy nie tylko pyszną i aromatyczną kawę, ale także zupki typu instant.

7. Gry

Wyjeżdżając z większą ekipą, warto wcześniej pomyśleć o tym, co można robić wieczorami. Jak się okazuje, świetnym rozwiązaniem są wszelkie gry planszowe, gry karciane oraz inne zabawy, które angażują większość z nas do wspólnego spędzania czasu. Dlatego też, wiele osób zawsze zabiera ze sobą szereg planszówek, takie kart oraz inne gry, które świetnie sprawdzają się na takich wyjazdach.

8. Dobry humor!

Jak wiadomo, campingi często różnią się od wakacji w hotelach z all inclusive. Campingi bywają nieprzewidywalne i pełne niespodzianek, dlatego też trzeba się dobrze do nich nastawić. Korzystając z takiej formy wypoczynku należy nastawić się na dobry humor i wszelkie niedogodności przyjmować z uśmiechem i przymrużeniem oka.

Redakcja kampinoska.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.