Agroturystyka – dla kogo wakacje w takim stylu będą spełnieniem marzeń

1
490

Wielkimi krokami zbliża się szczyt sezonu urlopowego. Polacy będą wyjeżdżać na swoje wymarzone wakacje. Część z nas pragnie wyjechać na urlop w stylu all inclusive do ekskluzywnego hotelu gdzieś poza granicami kraju. Jest jednak również mnóstwo osób, dla których najlepsza opcja na wakacje to agroturystyka gdzieś na skraju lasu, w pięknej i dzikiej części Polski. Czym jest tak w ogóle agroturystyka i dla kogo właśnie taki urlop będzie spełnieniem marzeń?

Czym jest agroturystyka

Agroturystyka to mówiąc najprostszymi słowami forma spędzania urlopu lub wakacji gdzieś blisko natury, w otoczeniu pięknej przyrody, z możliwością korzystania ze wszelkich uroków związanych z życiem na wsi. Agroturystyka to zatem nie tylko piękne drewniane pensjonaty, ale też bardzo często ciekawe zaplecze związane z ogrodem, sadem czy gospodarstwem rolnym, którego immanentnym elementem są zwierzęta. To właśnie w takich miejscach sporo Polaków uwielbia spędzać swój wolny czas wraz z dziećmi. Warto zaznaczyć, że właściciele współczesnych agroturystyke bardzo często wychodzą poza schemat i swoim gościom oferują dużo więcej. Można nie tylko uczestniczyć wraz z nimi w codziennych pracach w gospodarstwie, ale też na przykład uczyć się wytwarzać lokalne przysmaki, brać lekcje gotowania. Poza tym pojawiają się atrakcje takie jak możliwość kąpania się w drewnianych baniach, grillowania, palenia wieczornego ogniska i wiele innych.

Co jest kwintesencją agroturystyki

Oczywiście agroturystyka to niekoniecznie możliwość spędzenia czasu w obiekcie typowo drewnianym, natomiast zawsze Wybierając się na wakacje do agroturystyki goście będą gdzieś blisko natury. Piękne wiejskie tereny z dużą powierzchnią ogrodów czy sądów, z możliwością wypożyczenia rowerów lub kajaków, z dostępem do stawy lub jeziora i przystani – to też elementy jak najbardziej kojarzące się z agroturystyką. Kwintesencją jest po prostu czas spędzony na świeżym powietrzu w jak najbardziej naturalnym otoczeniu. Współczesny gospodarstwa agroturystyczne stawiają na doskonały design, na piękny wystrój wnętrz, ale też na bliski kontakt z gospodarzami i osobami obsługującymi gości. To właśnie ta bliskość i serdeczność jest też kwintesencją agroturystyki. Wyjeżdżając na wakacje do takiego miejsca nie jest się bowiem jakimś anonimowym gościem w hotelu – w pewien sposób wchodzi się bowiem w prawdziwe życie gospodarzy, w prawdziwe realne życie właścicieli agroturystyki.

Agroturystyka wakacje – komu to się spodoba

Kto będzie w pełni usatysfakcjonowany wakacjami na agroturystyce? Z takiej formy wypoczynku bardzo często chętnie korzystają rodziny z małymi dziećmi. Dla maluchów pobyt na agroturystyce to naprawdę ogromna frajda. Poza tym w takim miejscu wyjątkowo dobrze wypoczną ludzie uwielbiające kontakt z naturą. Bliskość lasów i łąk, gór lub jezior – to możliwość podziwiania krajobrazu w i odpoczynku na łonie przyrody. To możliwość zaznania czasu w rytmie slow. Kto zatem woli więcej wrażeń i sporo wakacyjnych imprez w tłumie ludzi, nie znajdzie tego hałasu w agroturystyce. Znajdzie za to głęboki relaks i spokój.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here